Notikumi

Līdz gada beigām virtuvē ar gāzes plīti jālikvidē tvaika nosūcējs
20.12.2018
namsaimnieks

Pašvaldības kapitālsabiedrība "Dobeles namsaimnieks" atgādina, ka jaunie ugunsdrošības noteikumi paredz, ka dzīvokļu īpašniekiem jālikvidē ventilācijas šahtās ievadītie virtuves gaisa nosūcēji, kas atrodas virs gāzes plītīm.

Noteikumu ievērošanu kontrolēs valsts ugunsdrošības inspektori, kuriem būs tiesības jebkurā laikā veikt pārbaudes objektos un pieprasīt, lai to īpašnieki, pārvaldnieki vai nomnieki novērš pieļautos ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus.

Jaunie ugunsdzēsības noteikumi paredz, ka telpām, kurās ir gāzes iekārtas, jābūt ar ventilācijas atverēm. Ja ventilācijas šahtai pieslēgts tvaika nosūcējs, ventilācija nenotiek, turklāt gaiss no vienas virtuves caur šahtu tiekot iepūsts citā, skaidro eksperti. Šī problēma skar padomju laika daudzdzīvokļu namus, kuros ir dabiskais ventilācijas kanāls, bet nav atsevišķas šahtas gaisa nosūcējam.

Noteikumi ir jau stājušies spēkā, taču līdz 2019. gada janvārim ir noteikts pārejas posms, lai mājsaimniecības varētu piemēroties prasībām. Pēc tam par šo normu neizpildi dzīvokļa saimniekam var tikt piemērots administratīvais sods.

Vairāk lasiet šeit:

https://skaties.lv/zinas/latvija/sogad-jalikvide-ventilacijas-sahtas-iev...